Πήρε τον πόντο στην Κέρκυρα

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο και παρουσία …συγγενών και φίλων στην κερκίδα, ο Α.Ο. Τρίκαλα, κατάφερε να αντέξει στο «σφυροκόπημα» της Κέρκυρας και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 21′ η Κέρκυρα άνοιξε το σκορ και 3 λεπτά αργότερα έχασε το …άχαστο για να τελειώσει το ματς, ενώ στο 28΄οι γηπεδούχοι είχαν και διπλό δοκάρι…

Στο 70′ ο Συμελίδης επιχείρησε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων δεν είχε πρόβλημα να το εξουδετερώσει και ακουλουθεί ένα 5λεπτο πίεσης της Κέρκυρας, με τον Ταϊρη να βγάζει τετ-α –τετ και να ακολουθούν 3 ευκαιρίες στο 74′ και στο 75′ και στο 76΄για την Κέρκυρα…

Και αφού οι γηπεδούχοι έχαναν τις ευκαιρίες, ο άγραφος Νόμος του ποδοσφαίρου «μίλησε».

Σέντρα ακριβείας του Γκουγκούδη στο 79΄ στο κεφάλι του Συμελίδη και …1-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης για το πρωτάθλημα της Football League.

ΑΟ Τρίκαλα (Θωμάς Γράφας): Ταϊρης, Συριόπουλος, Νιάρος, Πάνος, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Συμελίδης, Γιουκαρής (74΄ Γκατζολάρι), Γκουγκούδης, Καπός, Σταματάκος (83΄Κούλπας)