Κατώτερος των περιστάσεων

Απογοήτευσε ο Α.Ο. Τρίκαλα στο Θεσσαλικό ντέρμπι στην Καρδίτσα με αντίπαλο την Αναγέννηση.

Η ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα, βρέθηκε μόλις στο 3΄ να κυνηγά το σκορ και με την λήξη του ημιχρόνου το 2-0 έγινε «βουνό» για την απόσπαση θετικού αποτελέσματος απέναντι σε μια ομάδα που ήξερε τι αναζητούσε στον αγωνιστικό χώρο.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου στο 49΄ το 3-0 έδειχνε ότι οι γηπεδούχοι οδηγούνταν όχι απλά σε νίκη αλλά σε θρίαμβο σε μια νίκη και γοήτρου πέρα της βαθμολογικής αξίας.

Στο 71΄ ο Ριζογιάννης μείωσε με πέναλτι το σκορ σε 3-1, αλλά 4 λεπτά αργότερα γινόταν το 4-1 και στα …χασομέρια του αγώνα ο Ριζογιάννης και πάλι με πέναλτι, «έγραψε» το τελικό 4-2 σε μια αναμέτρηση που οι παίχτες του Α.Ο. Τρίκαλα πρέπει να ξεχάσουν γρήγορα και να ανασυνταχθούν στην αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων την ερχόμενη Τετάρτη με αντίπαλο τον Πιερικό.

Α.Ο. Τρίκαλα: Σεντουριόν, Ριζογιάννης, Παρέδες, Νιάρος, Σανδραβέλης (55΄Πέλκας), Ρεκίν, Μπαξεβάνος (77΄ Ντιαλόσι), Χειρίτραντας, Ευθυμίου, Ελευθεριάδης (65΄Αουντίνο), Κουσκουνάς (77΄Νίζιτς).