Φιλική νίκη του Α.Ο. Τρίκαλα

Νικηφόρο πέρασμα από την Φιλιππούπολη Λάρισας με επικράτηση επί του Απόλλωνα.

Με σκορ 3-1 επικράτησε ο Α.Ο. Τρίκαλα, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος, επί του Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο της Φιλιππούπολης.

Η ομάδα των Τρικάλων, άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 61΄που εκτέλεσε ο Συμελίδης και 3 λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον διαιτητή να παίρνει πάνω του την φάση, αγνοώντας την υπόδειξη του επόπτη για θέση οφσάιντ του σκόρερ.

Στο 84΄με τον Γκότοβο που σκόραρε με κεφαλιά, ο Α.Ο. Τρίκαλα πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ και στις καθυστερήσεις του αγώνα, έφτασε σε 3ο γκολ μετά από σουτ του Μαντιανί.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης (85′ Γιδόπουλος), Πάνος, Νιάρος (85′ Γκουγκούδης), Συριόπουλος (66′ Κέζος), Γκότοβος, Τριανταφυλλάκος (66′ Σιαλμάς), Γκατζολάρι (73′ Μαντιάνι), Γιουκαρής (85′ Κούλπας), Συμελίδης, Μακρίδης (66′ Τσιάρας), Σταματάκος (62′ Ηλιάδης).