Εντός έδρας ήττα για τα κορίτσια των Τρικάλων

Την ήττα με 1-4 από τον ΠΑΟΚ γνώρισαν τα κορίτσια των Τρικάλων στο γήπεδο του Πυργετού για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α΄ Εθνικής.

Στο 36΄ η ομάδα των Τρικάλων, πήρε προβάδισμα στο σκορ με εκτ’έλεση φάουλ αλά-Μέσι από την Έιερς και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Σε φάση διαρκείας, στο 47΄η ομάδα του ΠΑΟΚ ισοφάρισε και στο 65΄πήρε προβάδισμα στο σκορ για να ακολουθούσουν ακόμη 2 γκολ από τις φιλοξενούμενες στο 70΄και στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τρίκαλα ( Γιώργος Λουλές): Χαρακοπούλου, Βαίτση (74΄Τροχούτσου), Σόντερλουντ, Αλεξίου, Σάλομον, Γεραγόρη, Μπαρμόσα, Έιερς, Σακελλαρίου (71΄Γιαννούλα), Παναγιωτίδη (73΄Ντόκου), Χύμα (80΄Τσακνάκη).