Έχασε βαθμούς ο Α.Ο. Τρίκαλα “διπλό” της Φήκης και νέα ισοπαλία για τον “Διγενή” Νεοχωρίου

Με σκορ 2-2 έληξε η αναμέτρηση του Α.Ο. Τρίκαλα με την Χαλκίδα για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ΄ Εθνικής.

Στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων, ο Α.Ο. Τρίκαλα δεν κατάφερε να πάρει το …τρίποντο και πέταξε την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την ήττα του Ταλυκράτη στα Μέγαρα…

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14΄ και στο 37΄ ο Κουσκουνάς έφερε το παιχνίδι σττα ίσια ισοφαρίζοντας.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν στο 52’ και πάλι με τον Κουσκουνά αλλά 8 λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν.

Την ίδια ώρα, ο Π.Ο. Φήκης σε μια συναρπαστική αναμέτρηση στην έδρα του Παναγρινιακού, προηγήθηκε στο 18′ με τον Σκόνδρα αλλά οι γηπεδούχοι στο 44΄ισοφάρισαν και στο 49′ προηγήθηκαν με 2-1.

Αλλά η ομάδα της Φήκης με πέναλτι που αξιοποίησε ο Σκόνδρας στο 64΄ ισοφάρισε και πήρε την νίκη στις καθυστερήσεις με νέο εύστοχο πέναλτι από τον Σκόνδρα.

Ο “Διγενής” Νεοχωρίου έρμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Πάργας.